Територія Майдану розширюється

. Опубліковано в м.Львів

Сьогодні  по всій Західній Україні покотилася хвиля захоплення обласних адміністрацій.

У Львові під час кількатисячного страйку люди на чолі з депутатами Львівської обласної ради увірвалися в приміщення Львівської облдержадміністрації. Після невдалих спроб перешкодити протестувальникам у доступі до приміщення, охорона припинила чинити спротив. Більше 500 людей зайняли приміщення адміністрації та розійшлися по кабінетах.

 

Одразу до облдержадміністрації приїхав начальник ГУ МВС у Львівській області Олександр Рудяк, який спробував зупинити людей, наголошуючи їм на кримінальній відповідальності за їхні дії. Однак страйкарі не відреагували на погрози головного міліціонера. Під проводом депутатів людипри вході до ОДАперехопилиОлега Сала та примусили його написати заяву на звільнення.

Під тиском громадськості заява була написана та зареєстрована в канцелярії. Після цього обласні обранці заявили, що обласна рада перебирає на себе всі делеговані повноваження ЛОДА. Від тепер у приміщенні ОДА буде знаходитися пункт обігріву. Вже зараз там формуються загони Самооборони, щоб контролювати приміщення до отримання інструкцій від Народної Ради.

Люди намагались переконатий Рудяка написати заяву про звільнення, проте після кількагодинного блокування, випустили його. У відповідь головний міліціонер Львівщини наголосив, що не дасть перетворити Львівщину на бедлам і, якщо виникне потреба, то він прибуде для проведення переговорів.

Одразу ж після зайняття мітингувальниками облдержадміністрації, прес-служба голови ОДА поширила заяву О.Сала, в якій він наголошує, що його заява є недійсною, оскільки написана під тиском.. Також він зазначив, що оскаржить такі дії людей в прокуратурі.

На події у Львівській обласній державній адміністрації та заяви Олега Сала миттєво відреагував прокурор області Олег Василенко. Зокрема, як повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, - прокурор області звернувся до мешканців Львівщини із застереженням не піддаватися на заклики екстремістів та провокаторів. «Будь-які прояви зневаги до Закону будуть мати відповідну правову оцінку. Кожен факт радикалізму обов'язково буде розслідувано, а винні особи понесуть покарання. І без різниці, хто їх вчинив, оскільки Закон один для всіх!» .

«Мене, як прокурора Львівської області, непокоять факти, які несуть у собі небезпеку стабільності в регіоні, загрозу життю та здоров’ю громадян, додержання їх конституційних прав. Йдеться, насамперед, про поширення закликів окремих осіб до вчинення протиправних дій, зокрема захоплення адміністрадивних будівель, блокування роботи державних установ, перекриття доріг тощо. Усі ці незаконні дії тягнуть за собою встановлену законом кримінальну відповідальність. Тому ще раз наголошую на необхідності дотримуватися вимог чинного законодавства. Зреалізовуйте свої права, виключно у спосіб визначений законом, тим більше, що діючі закони жодним чином їх не обмежують.», - йдеться у зверненні прокурора області розміщеному на сайті http://www.lviv.gp.gov.ua/.

Також, як інформує прес-служба прокуратури, що сьогодні «за фактом захоплення приміщення ЛОДА зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 341 КК України (захоплення державних або громадських будівель чи споруд).

За процесуального керівництва прокуратури Львівської області органами внутрішніх справ розпочато досудове розслідування.»

Голова Страйкового комітету Львівщини Андрій Соколов у Львівській ОДА сьогодні зазначив, що зайняли адміністрацію, щоб не дати працювати окупаційній владі. Він також повідомив, що страйкарі не думають на цьому зупинятися, оскільки Майданом має стати весь Львів,і наголосивши на необхідності контролю над всіма органами державної влади в місті (митниця, податкова, міліція).

Близько 100 людей перебувають в ОДА і зараз, ще одна сотня – знаходиться на території перед адміністрацією.

Леся Баб’як

Додати коментар

   


Захисний код
Оновити